Owczarki niemiecki to jedna z najbardziej znanych i popularnych ras psów na świecie. Za twórcę tej rasy odpowiada Max von Stephanitz, który szukając psa idealnego do wypasania owiec, stworzył owczarka niemieckiego. Każdy posiadacz owczarka niemieckiego powie, że to bardzo inteligentne psy, bystre, ale z drugiej strony wymagające mądrego opiekuna z silną ręką.

Jak już wspomnieliśmy psy tej rasy wykorzystywane były pierwotnie jako pomoc przy wypasie stad. Następnie dzięki swojemu charakterowi, dużemu temperamentowi, pewności siebie i łagodności (o ile nie zostanie sprowokowany) trafiły do służby w policji, wojska czy do służb ratunkowych. Doskonale wykrywają materiały wybuchowe, narkotyki, pracują jako psy służbowe w trakcie odnajdywania ludzi pod gruzami budynków czy pod lawinami.

Jak każdy pies tak i owczarki niemiecki wymagają odpowiedniej pielęgnacji i tresury. Otoczenie miłością owczarka niemieckiego i dobrze przeprowadzona tresura zapewni nam najlepszego przyjaciela i wiernego członka całej rodziny. Zyskamy radosnego kompana do zabawy dla naszych dzieci, ale i czujnego obrońcę zawsze gotowego do obrony swojego pana.

Dodaj komentarz