Wraz z nadejściem lata planujemy wyjazdy wakacyjne czy wyjazdy z rodziną za miasto. O ile nie planujemy wyjazdu na inny kontynent czy drugi koniec świata, a środkiem transportu będzie samochód, zabieramy naszego pupila ze sobą.

Jak przewozić psa w samochodzie, żeby zapewnić komfort podróży zarówno nam, jak i naszemu zwierzakowi?

Najważniejszym elementem bezpiecznej podróży jest uniemożliwienie swobodnego poruszania się po samochodzie. Na rynku znajduje się wiele akcesoriów, które w bezpieczny i wygodny sposób pozwolą na podróż naszego psa. Specjalne pasy bezpieczeństwa, klatki i transportery do przewozu zwierząt czy maty-haki na tylne siedzenie, to tylko kilka przykładów. Jednak przy wyborze sposobu przewożenia naszego psa, najważniejszym kryterium jest jego wielkość. Jeśli posiadamy większego psa najczęściej, przewozimy go luzem w bagażniku lub na tylnym siedzeniu, użycie tutaj pasów bezpieczeństwa zapewni nam większy komfort podróży, uniemożliwiając swobodne spacery po samochodzie.

W trakcie naszej podróży na pewno zdarza się momenty, kiedy będziemy musieli zostawić naszego psa samego w samochodzie. Jeśli nie mamy możliwości, zabrania ze sobą naszego czworonoga, ważne jest, żeby nie zostawiać psa w nagrzanym samochodzie z zamkniętymi oknami. W takich warunkach temperatura wewnątrz pojazdu rośnie bardzo szybko.

Pamiętajmy również o:

  • parkowaniu w miejscu zacienionym nawet w pochmurny dzień, pogoda może się szybko zmienić i kilka minut w pełnym słońcu podniesie temperaturę w naszym samochodzie,
  • zapewnienie dostępu do miski z wodą oraz uchylonej szybie,
  • niezostawianie psa w samochodzie na dłuższy okres.

Stosując się do powyższych zasad, pamiętajmy, że pozostawienie psa w samochodzie samego to rozwiązanie awaryjne tylko na wyjątkowe okoliczności.

Dodaj komentarz