Podstawowym wyposażeniem każdego czworonoga wychodzącego na spacer jest smycz, obroża/ szelki. Smycz tak samo, jak obroża idealnie nadaje się do kontrolowania zachowania naszego czworonoga. Zapewni to bezpieczeństwo nam, naszemu pupilowi i postronnym osobom.

Przy wyborze odpowiedniej smyczy powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • najważniejsza jest funkcja użytkowa, wygoda stosowania zarówno dla nas, jak i naszego psa. Drugorzędne znaczenie ma funkcja estetyczna,
  • warto zwrócić uwagę na wykończenie smyczy i jej solidność. Sprawdźmy wytrzymałość okuć i karabinka oraz w jaki sposób poszczególne elementy smyczy są ze sobą połączone,
  • ważne jest dobranie odpowiedniej smyczy do wielkości naszego psa. Wykonana ze zbyt delikatnego materiału może uszkodzić nam dłoń lub spowodować zerwanie i ucieczkę naszego psa.
  • zastanówmy się, do czego i w jakim zakresie smycz będzie nam potrzebna. Wybierając smycz krótką 120-150 cm ograniczymy możliwości ruchu naszemu pupilowi. Wybierzmy więc smycz dłuższą, żeby zapewnić swobodne „zwiedzanie” naszemu zwierzęciu.

Obecnie na rynku znajduje się wiele akcesoriów, w tym smyczy przeznaczonych dla naszych pupili. Nie jest więc problemem, żeby zaopatrzyć się w odpowiednią smycz, która spełni wszystkie nasze wymagania i nie nadszarpnie zbyt mocno naszego budżetu.

Dodaj komentarz